právě jste se zařadil do fronty zákazníků čekajících před Vámi. Jste
v pořadí, jakmile na Vás přijde řada, budete automaticky přesměrován do hlediště. Po opuštění stránky, nebo neaktivitě Vašeho zařízení Vás systém zařadí na konec fronty čekajících zákazníků. Upozorňujeme zákazníky, že může dojít k vyprodání vstupenek ještě před tím, než na Vás dojde řada.
Děkujeme! Váš Ticketportal.
Nastavení hlídacího psa
Hlídací pes je služba, která Vám pohlídá uvolněná místa a vytvoří Vám automaticky rezervaci na základě Vašeho požadavku a pošle Vám informační e-mail s číslem vytvořené rezervace a pokyny, jak dokončit nákup.
Orientační plán hlediště Mapa hlediště je pouze orientační. Na této mapce si nelze vybrat místo. Podívejte se, kde byste chtěli sedět a pokračujte níže.
Stoleté výročí úmrtí Rudolfa Steinera připadá na konec března a vybízí k zamyšlení nad dílem vlivného myslitele. V čem je Rudolf Steiner dodnes inspirativní autor a v čem překonaný?
24.4.2025 Za hranice inteligence s Jamesem Bridlem
Lidé jsou bezpochyby inteligentní bytosti. Mnozí soudí, že vůbec nejinteligentnější na Zemi. Zároveň však kolektivně sami pod sebou řežou větev, když přivádějí řadu ekosystémů ke kolapsu. James Bridle ve své nové knize Způsoby bytí s odkazem na vědecké poznatky i posuny ve filosofii polemizuje s představou, že je inteligence výlučně lidská vlastnost. Své vyprávění začíná v horách severozápadního Řecka, kde právě ropná společnost za pomoci umělé inteligence vykolíkovává část nedotčené divočiny a předurčuje jí tak ke zkáze. A právě mezi rostlinami, zvířaty a dalšími organismy ve světech, které mizejí pod rukama lidí, jejich nástrojů a čím dál inteligentnějších technologií, Bridle nachází jiné druhy myšlení a provozování inteligence. Klade si přitom otázku jak s nimi žít ve větší symbióze a jak díky nim přehodnotit pohled na naší vlastní inteligenci. Oproti předchozí knize Temné zítřky, která pojednávala o odcizení našim vlastním technologiím, zde vybízí k hledání a učení se od inteligence na místech, kde bychom ji možná nehledali. Jaké nové možnosti to otevírá? Co získáváme a ztrácíme, když vystoupíme z antropocentrické perspektivy na inteligenci? Nejen o tom bude na Čtení s Respektem v Antikvariátu Dejvického divadla debatovat Štěpán Sedláček a jeho hosté. Těšit se můžete mimo jiné na kulturního publicistu Pavla Turka i čtení z knihy Způsoby bytí v podání hereckého souboru Dejvického divadla.
28.5. 2025 Technologické tsunami, které může změnit úplně vše
Čtení s respektem o knize Nezadržitelná vlna Mustafy Suleymana a Michaela Bhaskara
Valí se na nás další nezadržitelná vlna inovací, tentokrát podnícených rozvojem pokročilé umělé inteligence, ale také biotechnologií. Potenciální přínosy i rizika souvisejících objevů nemají obdoby. Můžou zásadně proměnit fungování a směřování společností, firem a států ale díky úpravě genetických informací je ve hře i podoba života jako takového. Optimistický i varovný popis některých zásadních výzev ve stínu technologického vývoje nabízí nová kniha Nezadržitelná vlna: Technologie, umělá inteligence, moc a největší dilema 21. století (Audiolibrix, 2024). Jejími autory jsou britský spisovatel a výzkumník Michael Bhaskar a Mustafa Suleyman, který dříve spoluzaložil a šéfoval společnosti Google DeepMind a dnes vede Microsoft AI. Jaké revoluční změny v pozitivním i negativním smyslu nové technologie můžou způsobit? Je naznačený vývoj skutečně nezadržitelný? A jak lze přicházející vlnu nejlépe usměrnit či regulovat? Nejen o tom bude na dalším Čtení s Respektem debatovat Štěpán Sedláček v Antikvariátu Dejvického divadla se svými hosty. Těšit se můžete také na četbu z knihy v podání hereckého souboru Dejvického divadla.
Ticketportal je zárukou pravosti vstupenek
Na stránkách společnosti Ticketportal si vždy zakoupíte originální vstupenky.
Ticketportal nemůže zaručit pravost vstupenek zakoupených na přeprodejních portálech. Ticketportal s těmito společnostmi nemá nic společného a tento způsob přeprodávání vstupenek nepodporuje.